top of page
KKTC Hizmet İçi Eğitim Programı: Pickleball
(4-5 Eylül 2023)

KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Ortak Hizmetler Dairesinin beden eğitimi ve spor öğretmenlerine yönelik düzenlediği hizmet içi eğitim programı kapsamında katılımcı öğretmenlerimizin Pickleball sporu ile tanışmasını sağladık. 

4-5 Eylül 2023 tarihinde Lefkoşa ve Gazi Mağusa’daki eğitimlere katılan iki yüzün üzerindeki beden eğitimi öğretmeni Pickleball temel kurallarını ve tekniklerini deneyimleme fırsatı buldu. 

 

Biz de @pickleballturkey olarak eğitsel değeri son derece yüksek olan Pickleball sporunu daha büyük bir coğrafyayla tanıştırmanın ve adada Pickleball kıvılcımını yakmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Sanko Eğitim Ocak 2023
Pickleball Öğretimi Mesleki Gelişim Programı
Sanko Okulları (21 Ocak 2023 - Gaziantep)

Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen sporu Pickleball öğretimine yönelik tasarladığımız Pickleball Mesleki Gelişim Programı @sankookul beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin katılımıyla 21 Ocak 2023 tarihinde 10.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşti.

IPTPA Master Eğitmenimiz Dr. Fatih Dervent tarafından sunulan programın sabah seansında; pickleball oyun kuralları, temel teknik ve taktiklerin kritik özellikleri ve pickleball öğretimine yönelik pedagojik adımlar paylaşıldı. Öğleden sonra seansında ise teknik ve taktiklerin öğretim tasarımları ve sunumu, hata tespiti ve öğretim adımlarına yönelik pratik saha uygulamaları yapıldı. International Pickleball Teaching Professional Association içerik ve ölçütlerinin esas alındığı Pickleball Mesleki Gelişim Programının sonunda beden eğitimi öğretmenlerine katılım sertifikaları takdim edildi.

@sankookul ve beden eğitimi öğretmenlerine Pickleball sporunun Türkiye’de yaygınlaşması adına attıkları bu değerli adım için @pickleballturkey olarak teşekkür ediyoruz. Beden eğitimi derslerinde pickleball sporu ile tanışan öğrencilerin eğlenceli anlarını görmek için sabırsızlanıyoruz.

bottom of page