top of page

Yönetim Kurulu Üyelerimiz Birleşme Toplantısında!
14 Kasım 2023 tarihinde Avrupa Pickleball Federasyonu (EPF) koordinasyonunda; World Pickleball Federation (WPF) ve International Pickleball Federation (IPF) arasında tek bir uluslararası federasyon oluşturma yolunda gerçekleştirilen birleşme çabaları üzerine bir toplantı yapıldı.


Avrupa Pickleball Federasyonu (EPF) Başkanı Frank Arico koordinatörlüğünde gerçekleşen toplantıda; Federasyonun yönetim kurulu üyeleri (Giulia Soresina, Marc Declerq, Fatih Dervent, Patrick Fiore, Lenka Misickova, Piere Obozinski) tam kadro yer aldı. Pickleball Turkey ekibimimizden Yönetim Kurulu Başkanımız Prof. Dr. Fatih Dervent ve Yönetim Kurulu üyemiz Damla Büyük ülkemizi temsil ettiler.


Avrupa Pickleball Federasyonuna (EPF) üye ülke Federasyonu temsilcileri (Belçika, Fransa, İrlanda, Malta, Portekiz, İspanya, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Hollanda, İskoçya, İsveç, İngiltere, Macaristan, Luxemburg, Polonya, Sırbistan, Türkiye) ile gerçekleşen toplantıda; Pickleball spor dalının standardizasyonu, küresel gelişimi, sporun kimliği, bilinirliği için tek federasyon olma ve birleşme çabaları üzerine konuşuldu. Avrupa Pickleball Federasyonu tarafsız kalmayı ve birleşme fikrini destekledi.

Comments


bottom of page