top of page

*Pickleball Öğretimi Mesleki Gelişim Programı* Sanko Okullarında gerçekleşti.

Updated: May 30


Amerika Birleşik Devletleri’nin en hızlı büyüyen sporu Pickleball öğretimine yönelik tasarladığımız Pickleball Mesleki Gelişim Programı @sankookul beden eğitimi ve spor öğretmenlerinin katılımıyla 21 Ocak 2023 tarihinde 10.00 – 16.00 saatleri arasında gerçekleşti.


IPTPA Master Eğitmenimiz Dr. Fatih Dervent tarafından sunulan programın sabah seansında; pickleball oyun kuralları, temel teknik ve taktiklerin kritik özellikleri ve pickleball öğretimine yönelik pedagojik adımlar paylaşıldı. Öğleden sonra seansında ise teknik ve taktiklerin öğretim tasarımları ve sunumu, hata tespiti ve öğretim adımlarına yönelik pratik saha uygulamaları yapıldı. International Pickleball Teaching Professional Association içerik ve ölçütlerinin esas alındığı Pickleball Mesleki Gelişim Programının sonunda beden eğitimi öğretmenlerine katılım sertifikaları takdim edildi.


@sankookul ve beden eğitimi öğretmenlerine Pickleball sporunun Türkiye’de yaygınlaşması adına attıkları bu değerli adım için @pickleballturkey olarak teşekkür ediyoruz. Beden eğitimi derslerinde pickleball sporu ile tanışan öğrencilerin eğlenceli anlarını görmek için sabırsızlanıyoruz 🙌😇

Recent Posts

See All

コメント


bottom of page