top of page

Dünya Pickleball Günü Turnuvası Sona Erdi!

Updated: May 29Dünya Pickleball Günü Turnuvası İstanbul’da Gerçekleşti!(9 Ekim 2023- İstanbul) – Dünya Pickleball Günü, Pickleball Turnuvası, 6-7 Ekim 2023 tarihleri arasında Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi ev sahipliğinde Pickleball Turkey tarafından İstanbul'da gerçekleşmiştir.İstanbul’da gerçekleşen Pickleball turnuvasına ülkemizden Manisa, Afyonkarahisar, Adana, Çanakkale ve İstanbul’dan sporcular ile Malezya, Amerika ve Kanada’dan uluslararası sporcular katılım gösterdi.


Tekerlekli Sandalye Tenisi Milli Takım Sporcuları turnuvanın ilk gününde katılım gösterdiler. Kendilerinin ilk kez deneyimlediği Pickleball spor branşını gelecek turnuvalarda da devam edeceklerini belirttiler.


Dünya Pickleball Günü Turnuvası sadece bir turnuva değil, aynı zamanda her yaştan ve beceri düzeyinden oyuncunun katıldığı, kapsayıcı ve eğlenceli bir atmosfer yaratan bir spor kutlamasıydı. Turnuvada erkekler ve kadınlar tekler, çiftler dâhil olmak üzere toplam 3 kategoride düzenlenen müsabakalar, çekişmeli ve heyecan vericiydi.İstanbul Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesinde düzenlenen birinci tur müsabakaları 6 Ekim Cuma günü, çeyrek final, yarı final ve final müsabakaları 7 Ekim Cumartesi günü tamamlandı. Yarı final ve final maçlarına ilgi büyük oldu. Final müsabakasının tamamlanmasının ardından düzenlenen ödül töreninde dereceye giren sporculara ödülleri teslim edildi.


Turnuvaya katılan tüm sporcuları tebrik ederiz.


DÜNYA PICKLEBALL GÜNÜ TURNUVASI yarı final ve final maç karşılaşmaları aşağıdaki şekilde gerçekleşti.


Yarı Final Müsabakaları


Tek Kadınlar


Canay x Tuğba

Damla x EsraTek Erkekler


Shafir x İbrahim

Tariq x Sean


Çift Takımlar


Shafir-Kaan x Tariq-Fatih E.

Ahmet-Fatih D. x Murat-İbrahim


Final Müsabakaları


Tek Kadınlar


Damla x CanayTek Erkekler


Sean x İbrahim


Çift Takımlar


Ahmet-Fatih D. x Tariq-Fatih E.
Comments


bottom of page